Miomir Kecmanović ubedljiv na startu Rolan Garosa

23/05/2022

-

20:17

Miomir Kecmanović - Copyright MN Press

Miomir Kecmanović je sjajno startovao na Rolan Garosu, pobedio je Tomasa Martina Ečeveriju u tri seta (6;3, 7:5, 6:3) u meču koji je trajao 2 sata i 55 minuta.

U drugom kolu, protivnik će mu biti bolji iz duela Artur Rinderknek- Aleksandar Bublik.

U prvom setu srpski teniser slomio je otpor Argentinca u finišu, napravio dva brejka i dobio taj period igre rezultatom 6:3.

Neizvesno je bilo u drugom setu koga su pratili brojni preokreti, Kecmanović je poveo 3:0, Ečevirija uzvratio serijom dobijenih gemova, oduzeo je servisu rivalu tri puta i poveo sa 5:4. Ponovo je u finišu srpski teniser zablistao, sa dva brejka stigao do 7:5 i vođstva u setovima od 2:0.

Ispustio je Kecmanović 5 brejk lopti u 4 gemu trečeg seta koji je trajao 10 minuta. Argentinac  je na kraju "preživeo", izjednačio na 2:2, ali sledeću priliku u osmom gemu srpski teniser je realizovao i rutinski priveo meč kraju.