Đoković bez problema na startu Rolan Garosa, Nišioka pobeđen za dva sata

23/05/2022

-

23:00

Đoković bez problema na startu Rolan Garosa, Nišioka pobeđen za dva sata - Copyright Tanjug/AP/Michel Euler

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je počeo Rolan Garos. Bio je ubedljiv u prvom kolu protiv Jošihita Nošioke iz Japana.

Đoković je pobedio rezultatom 3:0 u setovima (6:3, 6:1, 6:0). Meč je trajao tačno dva sata.

Novak Đoković nije najsigurnije počeo duel sa Nišiokom. Japanac je već na samom startu imao čak tri brejk lopte, ali srpski teniser nije dozvolio iznenađenje.

Spasio je sve tri i od tada je usledio period sigurnih serivsa dva rivala.

Kod 3:2 u gemovima, servirao je Nišioka, a Đoković došao do prve prilike za brejk. Odmah je iskoristio. Potom je bio siguran na svoj servis, a onda i na protivnikov imao novu šansu, ali je ipak morao u narednom da dođe do vođstva.

Đoković je pokazao svu svoju moć u drugom setu, iako je došlo do opuštanja u jednom trenutku.

Brzo i lako je srpski teniser došao do velike prednosti od 5:0, uz tri brejka. Servirao je za drugi set, ali je malo neočekivano Nišioka dobio brejk priliku. Iskoristio je odmah, ali je Đoković već u narednom gemu to anulirao i došao do prednosti 2:0.

Konačno, usledio je treći set, u kom je Đoković bio neprikosnoven. Protivniku nije dozvolio niti jedan gem za na kraju ubedljivu pobedu.

Naredni rival Novaka Đokovića na Rolan Garosu biće pobednik meča između Aleksa Molkana i Federika Korije.