Kecmanović nemoćan protiv Medvedeva, Rus ubedljiv za osminu finala Rolan Garosa

28/05/2022

-

14:46

Kecmanović nemoćan protiv Medvedeva, Rus ubedljiv za osminu finala Rolan Garosa - Copyright Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Srpski teniser Miomir Kecmanović završio je učešće na ovogodišnjem Rolan Garosu, porazom u trećem kolu.

Kecmanović je izgubio od drugog tenisera sveta, Danila Medvedeva iz Rusije. Bilo je 3:0 u setovima (6:2, 6:4, 6:2).

Medvedev je bio ubedljiv protiv srpskog predstavnika koji zauzima 31. mesto na ATP listi, i koji je bio 28. nosilac.

Pobedio je za manje od dva sata igre.

Rival Medvedevu u narednoj rundi Rolan Garosa biće pobednik duela u kom će se sastati domaći takmičar Žil Simon i Marin Čilić iz Hrvatske.

Kecmanović nije imao mnogo prilika da ugrozi Medvedeva, koji je opravdao ulogu favorita u ovom duelu.

Već na startu, u trećem gemu prvog seta, Kecmanović je izgubio brejk, a potom još jedan pred kraj, tako da je Rus ubedljivo dobio taj deo meča.

Još lošije po srpskog tenisera počeo je drugi set. Medvedev mu je na samom startu uzeo brejk, i potom sigurnim servisom do kraja sačuvao tu prednost koju je stekao.

Kecmanović je konačno u trećem setu uspeo da parira Medvedevu, makar na početku. Čak je imao i priliku za brejk u drugom gemu, ali je ruski teniser spasao to.

Potom je spasao brejk priliku u narednom gemu, ali u sledećem na svoj servis nije uspeo.

Medvedev je poveo, bio siguran na svoj serivs, a onda ponovo oduzeo servis Srbinu. Bio je siguran do kraja i ponovo ubedljivo pobedio, za ubedljiv trijumf.