Cicipas rutinski do osmine finala, Grk lako izašao na kraj sa Imerom

28/05/2022

-

18:52

Cicipas - Copyright Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Grčki teniser Stefanos Cicipas rutinski se plasirao u sminu finala nakon pobede nad Mikaelom Imerom maksimalnim rezultatom. Četvrti teniser plate u narednoj rundi će se sastati sa boljim iz duela Rune - Gaston.

Po setovima je bilo 6:2, 6:2, 6:1 u korist Cicipsa.

Rutinski je Cicipas rešio meč u svoju korist i pitanje pobednika se ni u jednom momentu nije dovelo u pitanje.

Od starta je nametnuo svoj ritam, poveo sa 5:2 i lako priveo prvi set kraju.

U drugom delu igre gledali smo preslikani prvi set, ponovo je Cicipas u identičnim momentima pravio brejkove i vrlo lako i brzo poveo sa 2:0.

Imer je ostao bez snage i samopozdanja i u trećem setu posle samo 20 minuta gubio 4:0. Ubrzo je rešio meč u svoju korist Cicipas i sada čeka protivnika u narednoj fazi.

Prošlogodišnji finalista je ostvario čak 24 vinera, dok je Šveđanin napravio 26 neiznuđenih grešaka i samo ovi brojevi objašnjavaju apsolutnu dominaciju Cicipasa.

U ostalim mečevima Hurkač je nadigrao Gofana (3:0), a Čilić je bio bolji od Simona (3:0). Trenutno je u toku meč Rud - Sonego, a od 20.45 sati igraju Rune i Gaston.