Đoković eliminisan sa Rolan Garosa, Nadal pobedio posle četiri seta

-

01:16

Đoković tokom duela sa Nadalom - Copyright Tanjug/AP Photo/Christophe Ena

Srpski teniser Novak Đoković zaustavljen je u četvrtfinalu Rolan Garosa. Poražen je od velikog rivala Rafaela Nadala.

Bio je 3:1 u setovima (6:2, 4:6, 6:2, 7:6). Meč je trajao četiri sata i 12 minuta.

Novak Đoković je tako propustio priliku da odbrani trofej iz Pariza osvojen prošle godine.

Rafael Nadal će u polufinalu Rolan Garosa igrati protiv trećeg tenisera sveta, Aleksandera Zvereva iz Nemačke.

Zverev je prethodno u četvrtfinalu u četiri seta pobedio špansku tenisku senzaciju Karlosa Alkaraza.

Rafael Nadala tako se revanširao Đokoviću za poraz u polufinalu Otvorenog prvenstva Francuske prošle godine.

Nadal je pobedom istakao kandidaturu za 22. grend slem u karijeri, čime bi mogao da se "odlepi" Novaku na dva razlike.

Ovo je bio 59. međusobni duel Đokovića i Nadala i sada srpski teniser ima samo pobedu više od Španca.

Odigrali su 10. duel na Rolan Garosu, a Nadal je slavio osmi put.

Tanjug/AP Photo/Thibault Camus

Duel na stadionu "Filip Šatrije" nije dobro počeo po srpskog tenisera.

Imao je mnogo problema Đoković na svoj servis i tokom prvog gema je dozvolio Nadalu čak tri prilike za brejk. Nakon što je prve dve spasio, treću nije mogao, pa je Španac poveo.

Nadal je nakon toga dobio gem na svoj servis, a onda je i Đoković bio dobar i sa nulom osvojio njegov prvi.

Potom je usledio gem u kojem je Đoković mogao da anulira zaostatak. Imao je dve brejk prilike kod 15:40, ali nije uspeo da ih iskoristi. Nadal je servirao bolje od tad i osvojio gem.

Onda je u narednom došao Nadal do nove brejk prilike i odmah je iskoristio za vođstvo 4:1 u prvom setu. Nadal je nakon toga bio više nego siguran na svoj servis, bez izgubljenog poena, a dobro je u narednom servirao i Đoković.

Španac je u sledećem gemu servirao i posle 30:30 došao do set lopte. Prvu je iskoristio i poveo 1:0.

Spektakularan tenis viđen je na početku drugog seta, u kom je Đoković na nesreću svojih pristalica izgubio brejk.

Novi set doneo je nove probleme za prvog tenisera sveta. Đoković je ponovo servirao na startu, i dozvolio Nadalu da u tom gemu ima čak šest prilika za brejk.

Uspevao je Đoković da se izvuče iz prvih šest nezavidnih situacija, ali ne i iz sedme, pa je Nadal stekao veliku prednost na startu drugog seta.

Osokoljen dobrim startom drugog seta, Nadal je dobro servirao, a potom i osvojio novi brejk, za veliku prednost 3:0 u tom delu meča.

Nije Đoković teniser koji se lako predaje. U narednom gemu na Nadalov servis došao je do šanse za brejk, i iskoristio prvu, za samo jedan servis gem zaostatka.

Usledio je novi spektakl. Nadal je servirao u gemu koji je trajao više od 20 minuta. Teniseri su se smenjivali u prednosti, Đoković je imao pet brejk lopti, i uspeo je da iskoristi petu.

Tako se srpski teniser potpuno vratio u meč. Izjednačio je na 3:3 u drugom setu.

Ponovo je bilo uzbudljivo, ovaj put na servis Novaka, a srpski teniser je uspeo da dobije taj gem i posle 0:3 povede u drugom setu.

Servirao je Nadal kod 4:5 za opstanak u drugom setu, a Đoković prvu brejk i set loptu nije iskoristio, ali drugu jeste i izjednačio na 1:1.

Tanjug/AP Photo/Jean-Francois Badias

Ponovo je, kao i u prva dva seta, i u trećem Đoković počeo najgore moguće. Odmah je Nadal došao do tri brejk lopte u prvom gemu, iskoristio prvu i stekao prednost.

Potom je bio siguran na svoj serivs, a u narednom je Đoković imao šansu da mu uzme brejk, ali nije uspeo. Što nije Novak, to je uradio Nadal u sledećem i poveo sa 4:1.

Onda je sigurno servirao, došao do dve set lopte, iskoristio drugu i poveo 2:1.

Konačno je Novak odigrao dobro na početku seta. Na startu četvrtog, prvo je osvojio gem na svoj servis, a odmah zatim i na Nadalov, čime je pokazao da se ne predaje.

Novak je dugo držao svoj servis i došao u priliku da izjednači u setovima. Pri rezultatu 5:3, na svoj servis je imao dve set lopte, ali ih nije iskoristio, a Nadal je uzeo brejk i vratio se.

Bili su obojica sigurni na svoje servise, pa je četvrti set otišao u taj-brejk. Tu se Nadal bolje snašao i brzo poveo 6:1. Novak se nije predavao, spasao je tri set lopte, ali ih je Španac imao previše pa je došao do pobede.