Nezaustavljiva Iga Švjontek: Poljakinja osvojila Rolan Garos

04/06/2022

-

16:28

Nezaustavljiva Iga Švjontek: Poljakinja osvojila Rolan Garos - Copyright Tanjug/(AP Photo/Christophe Ena)

Poljska teiserka Iga Švjontek osvojila je ovogodišnji Rolan Garos budući da je u finalu savladala mladu Kori "Koko" Gof sa maksimalnih 2:0.

Po setovima je bilo 6:1, 6:3 u korist prve teniserke sveta.

Dominantna je bila Švjontek tokom celog turnira i bez ikakvog problema došla do voje druge titule na Otvrorenom prvenstvu Francuske.

Već posle dvadesetak minuta prvog seta Iga je vodila sa 4:0 i tako jasno stavila do znanja protivnici da nema šta da traži u ovom susretu. Ubrzo je privela set kraju i tako prišla na samo korak od trofeja.

Ipak, bilo je potrebno i da se taj poslednji korak napravi, Gof je pružila bolji otpor u drugom setu ali je Švjontek pri rezultatu 3:2 u svoju korist napravila ključni brejk i tako ostavila Amerikanku bez šansi za povratak. Rutinski je privela meč kraju i tako došla do 35. pobede u nizu.