06/09/2022

-

08:48

Karlos Alkaraz dobio spektakl protiv Marina Čilića za četvrtfinale US opena - Copyright Tanjug/AP Photo/Adam Hunger

Karlos Alkaraz je poslednji četvrtfinalista US opena, u spektakularnom meču punom preokreta, uspona i padova, za tri sata i 56 minuta slomio je Marina Čilića 3:2 (6:4, 3:6, 6:4, 4:6, 6:3).

Za plasman u polufinale Alkaraz će igrati protiv Janika Sinera, koji je posle velike borbe i pet setova uspeo da savlada Belorusa Ilju Ivašku 3:2 (6:1, 5:7, 6:2, 4:6, 6:3).

Čilić, šampion US opena iz 2014. godine bolje je otvorio meč, ali je Alkaraz jutros imao duge serije gemova, pa je rešio prvi set sa četiri uzastopna poena.

Bukvalno su detalji odlučivali pobednika svakog seta, bilo je spašenih brejk lopti, a cela kulminacija dogodila se u petom setu.

Čilić je napravio brejk i kad se činilo da je u prednosti tu je stao. Alkaraz je vezao četiri uzastopna gema i na kraju zasluženo se plasirao u četvrtfinale.

Ukoliko Alkaraz dođe do finala i osvoji US open naslediće Danila Medvedeva na čelu ATP liste, a tu priliku ima i Kasper Rud koji otvara četvrtinale duelom protiv Matea Beretinija ako podigne trofej.

Preostali četvrtfinalni parovi su Kirjos - Hačanov i Rubljov - Tijafo.