06/09/2022

-

21:34

Kasper Rud - Copyright Tanjug/(AP Photo/Seth Wenig)

Kasper Rud prvi je polufinalista na US Openu nakon pobede nad Italijanom Mateom Beretinijem rezultatom 3:0 (6:1, 6:4, 7:6 (7:4)).

Meč je trajao dva sata i 37 minuta, a norveški teniser ga je fantastično otvorio. Oduzeo je dva servisa rivalu, poveo sa 5:0 i rešio prvi set u svoju korist sa 6:1.

U istom ritmu nastavio je Rud i u drugom setu, posle dva brejka i vođstva od 5:1 napravio je još jedan korak ka polufinalu.

U nastavku meča izgledalo je da se Beretini vraća u igru, poveo je sa 3:0, imao je i prednost od 5:2, međutim, finiš trećeg seta je pripao Norvežaninu. Izjednačio je na 5:5, ušlo se potom u taj-brejk koji je protekao u znaku Kaspera Ruda za konačnih 3:0.

U polufinalu protivnik Kaspera Ruda će biti pobednik iz duela između Nika Kirjosa i Karena Hačanova.