Španija povela protiv Srbije u Dejvis kupu, poraz Đerea posle velike drame

14/09/2022

-

19:30

Laslo Đere - Copyright profimedia

Španija je povela protiv Srbije sa 1:0 u Dejvis kupu, u meču koji je trajao dva sata i 55 minuta

Alberto Ramos-Vinolas pobedio je Lasla Đerea rezultatom 2:1 (2:6, 7:6, 7:5).

Sjajno je počeo duel srpski teniser i za nešto više od pola sata ubedljivo rešio prvi set sa 6:2.

Drugi set bolje je otvorio Španac, iskoristio u drugom gemu treću brejk loptu i poveo sa 2:0, ali je Đere već u narednom gemu oduzeo servis rivalu bez izgubljenog poena.

Pobednik drugog seta rešen je tek u taj-brejku u kojem je Ramos-Vinolas imao više koncentracije.

Neizvestan je bio odlučujući set, Đere je fantastično krenuo, vezao tri uvodna gema, a zatim je španski teniser uzvratio na isti način i izjednačio na 3:3.

U devetom gemu trećeg seta Španac je poveo 30:0, a onda je Đere dobrim servisima uspeo da reši gem u svoju korist. Vinolas je je potom servirao za ostanak u meču, dobio je gem a u narednom napravio brejk.

Nemoćan je u tim trenucima bio srpski teniser, tri puta je servis protivnika vratio u mrežu i Španija je povela sa 1:0.