Sigurna pobeda Kecmanovića, Srbija bolja odJužne Koreje u Dejvis kupu

15/09/2022

-

19:56

Miomir Kecmanović - Copyright AP Photo/Paul White

Teniseri Srbije poveli su sa 2:0 protiv Južne Koreje i stigli do prvog boda u grupi B koja se igra u Valensiji.

Nakon ubedljivog trijumfa Dušana Lajovića u prvom meču protiv Honga (6:4, 6:0), sigurnu pobedu je zabeležio i Miomir Kecmanović koji je savladao Kvona rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u meču koji je trajao 79 minuta.

Po jedan brejk u svakom setu bio je dovoljan srpskom teniseru da zabeleži pobedu.

U prvom setu do raspleta je došlo u 8. gemu kada je Kecmanović oduzeo servis rivalu, a potom rutniski opdradio naredni gem za konačnih 6:3.

Naredni set Srbin je otvorio brejkom na servisu Kvona, poveo 1:0 i prednost sačuvao do kraja, mada je Korejac u šestom gemu propustio tri brejk lopte da poravna na 3:3.

Kecmanović nije dozvolio preokret ni malo kasnije kada je servirao za pobedu, a protivnik stigao do vođstva od 40:30. Izjednačio je, a potom iskoristio drugu set loptu za konačnih 6:4.