24/09/2022

-

23:26 >> 00:16

Novak i Mateo - Copyright Tanjug/(AP Photo/Kin Cheung)

Novak Đoković i Mateo Beretini pobedili su u dublu Aleksa de Minora i Džeka Soka sa 2:0 u setovima (7:5, 6:2) na Lejver kupu u Londonu.

Srpsko-italijanski par slavio je nakon sat i 20 minuta, a do vođstva na meču došli su zahvaljujući brejku viška u uvodnom setu. Furioznom igrom ubrzo su poveli 5:2, da bi nakon pada koncentracije američko-australijski dubl vratio vrejk i izjednačio na 5:5.

Međutim, Novak i Beretini su ponovo podigli tempo, bez izgubljenog poena poveli 6:5, a onda i napravili odlučujući brejk za 1:0 u setovima.

Drugi set je počeo identično kao prvi. Novak i Beretini ubrzo su poveli 5:2, ali za razliku od uvodnog seta, nisu dozvolili rivalima da se vrate. Zaustavili su sve nalete De Minora i Soka i mirno su priveli meč kraju.

Tim Evrope vodi protiv Tima Sveta sa 8:4 uoči poslednjeg dana takmičenja.