Đoković rutinski do trećeg kola u Tel-Avivu, Novak lako izašao na kraj sa Anduharom

29/09/2022

-

20:36

Đoković rutinski do trećeg kola u Tel-Avivu, Novak lako izašao na kraj sa Anduharom - Copyright Tanjug/(AP Photo/Ariel Schalit)

Srpski teniser, Novak Đoković, ubedljivo je slavio protiv Pabla Andhuhara i plasirao se u treće kolo turnira u Tel Avivu.

Po setovima je bilo 6:0, 6:3 u koristog sedmog tenisera planete.

Zaista je Đoković pokazao da je nekoliko klasa iznad Španca, prvi set je trajao svega 29 minuta, a srpski as je Anduharu uručio popularni "krompir", budući da je dobio set bez izgubljenog gema.

Nešto bolju igru prikazao je 115. teniser sveta u drugom setu, ali je ipak pri rezultatu 4:3 popustio, što je Novak nanjušio i oduzeo mu servis. U narednom gemu aktuelni šampion Vimbldona sigurnim servisima je obezbedio pobedu.

Naredni protivnik biće mu Vasek Pospišil, koji mu je i dugogodišnji prijatelj sa kojim je Đoković i osnovao organizaciju igrača (PTPA).

Kanađanin jeu svom meču savladao domaćeg tenisera, Edana Lesema sa 6:3, 6:2.