Turnir u Napulju: Kecmanović u polufinalu, Museti naredni rival

-

18:00

Miomir Kecmanović - Copyright MN Press

Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira u Napulju.

Srpski teniser, trenutno 30. na ATP listi, bio je bolji u četvrtfinalu od Pabla Karenja-Buste u dva seta (7:5, 6:2).

Protivnik Kecmanovića u borbi za finale biće Italijan Lorenco Museti koji je bio ubedljiv protiv Danijela Galana iz Kolumbije, takođe u dva seta  (6:3, 6:0).

U duelu sa Karenja-Bustom prelomni momenat dogodio se u finišu prvog seta koji je počeo brejkom Srbina već u prvom gemu. Španac je u 10. gemu oduzeo servis rivalu i izjednačio na 5:5, međutim, Kecmanović je uspeo da se odbrani, odmah uzvrati brejkom i potom bez izgubljenog poena osvoji prvi set.

Daleko lakše je bilo u nastavku meča, sa dva brejka Kecmanović je poveo sa 5:1 i plasirao se u polufinale nakon sat i 35 minuta igre.

Turnir u Napulju, iz serije 250, igra se za nagradni fond od 612.000 dolara.