Đere od praga poraza do druge runde kvalifikacija turnira u Bazelu

22/10/2022

-

18:47 >> 19:01

Laslo Đere - Copyright Tanjug/AP/Jean-Francois Badias

Laslo Đere prošao je prvu rundu kvalifikacija turnira u Bazelu, posle velikog preokreta i pobede nad 428. teniserom sveta Kimom Džerom - 2:1 (3:6, 7:6, 6:4).

Srpski predstavnik bio je na pragu poraza, budući da je švajcarski teniser imao prednost na meču i 5:1 u drugom setu.

Međutim, Đere, koji je pre samo dva dana igrao četvrtfinale u Napulju, uspeo je da smogne snage i preokrene rezultat u drugom setu, a potom zahvaljujući boljoj igri početkom trećeg seta, dođe i do trijumfa.

Pri rezultatu 5:1 za protivnika u drugom setu, Đere je zaigrao kao u transu, vezao je pet gemova, da bi posle konkretnije igre u taj-brejku, vratio meč u egal - 1:1.

Srpski teniser je u istom raspoloženju počeo odlučujući set, gde je odmah napravio brejk, koji uprkos velikom naletu rivala, uspeo da sačuva sačuva do kraja susreta.

Devetnaestogodišnji Švajcarac dobio je vajld kard za učešće u kvalifikacijama, gde je uprkos visokoj poziciji na ATP listi, dokazao da može da se nadmeće i sa rivalima, koji se nalaze među 100 najboljih tenisera sveta.