Neverovatni Rune nadigrao Đokovića i osvojio Pariz

06/11/2022

-

17:59

Novak Đoković - Copyright Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Danski teniser Holger Rune slavio je u finalu masters turnira u Parizu protiv Novaka Đokoviča sa 2:1 u setovima.

Ne samo da je osovjio svoj prvi turnir iz serije 1000, nego je i postao tek drugi igrač koji je ove godine preokrenuo rezultat protiv srpskog tenisera.

Na kraju, po setovima je bilo 3:6, 6:3, 7:5  korist Danca.

Đoković je bio ubedljiv u prvom setu, napravio je brejk već u četvrtom gemu i činilo se da će doći do ubedljivog trijumfa, pogotovo jer je bilo evidentno da je Rune ostao bez snage.

Ali čini se da je danski igrač dobio neku nadljudsku snagu, silovito je započeo drugi set, poveo sa 3:0 i mirno priveo meč kraju.

A onda je usledio spektakl. Sedmi teniser planete je naravio brejk na startu trećeg seta, Danac odmah uzvratio i tako obezbedio neverovatnu završnicu meča.

Pri rezultatu 5:5 usledio je šok za Đokovića, Rune mu je oduzeo servis i sebi obezbedio priliku da osvoji 1000 ATP poena.

Poslednji gem je trajao više od deset minuta, imao je Novak pet brejk lopti ali ipak nije uspeo da preokrene meč u svoju korist.

Uživo, Đoković - Rune

Treći set

5:7 Rune je šampion Pariza za 2022. godinu!

5:6 Šok za Đokovića! Rune pravi brejk i serviraće za titulu u Parizu.

5:5 Sjajan Rune na svom servisu.

5:4 Veliki pritisak je sada na Runeu, serviraće za ostanak u meču.

4:4 Siguran Danac na svoj servis, nema sumnje da nas očekuje uzbudljiva završnica meča.

3:2 Vraća brejk Danac, upravo je lekar sišao na teren i pokušava da ublaži bol koji Đoković oseća u levoj nozi.

3:1 Brejk Đokovića! Čini se da je slomio Runea, ali upravo je zatražio lekarski tajm-aut nakon sledećeg gema.

Drugi set

6:3 Osvaja set Rune i šalje meč u odlučujući, treći set.

5:2 Nastavio je Rune sa maltene perfektnom igrom i nalazi se na gem od izjednačenja.

1:3 Dupla greška na startu gema, ali posle odlična igra Novaka.

0:3 Potvrđuje brejk Danac,

0:2 Brejk Runea. Ovo je peti put na turniru da srpski teniser gubi svoj servis.

0:1 Maratonski gem na startu drugog seta! Spektakularna predstava u Parizu, Rune vodi u drugom setu.

Prvi set

6:3 Za kraj, gem sa nulom srpskg asa koji vodi 1:0 u setovima.

5:2 Sgurno Novak korača prema osvajanju prvog seta, Rune zaista pravi neke početničke greške.

4:1 Potvrđuje brejk srpski teniser, perfektno koristi očigldan umor Runea.

3:1 Brejk Đokovića! Odlično je koristio greške Runea i oduzeo mu servis.

2:1 Ponovo siguran Novak. Upisao je i prvi as u meču.

1:1 Rune je izgubio samo dva od 58 gemova na svoj servis, te ne čudi što je brzo poravnao rezultat.

1:0 Vodio je Đoković 40:0 ali je malo zakomplikovao ovaj gem. Na kraju je ipak stigao do početne prednosti.

Srpski teniser je ujedno i branilac titule na turniru u glavnom gradu Francuske, do poslednjeg stepenika Novak je stigao nakon pobede u tri seta nad Stefanosom Cicipasom, dok je mladi Danac imao nešto lakši zadak sa Feliksom Ože-Alijasimom.

Đoković, koji je trenutno sedmi teniser planete i Rune, 18. igrač ATP liste, sastali su se samo jednom u karijeri i to na prošlogodišnjem US Openu, kada je Srbin slavio u četiri seta posle nešto više od dva sata igre.

Novak se nalazi u odličnoj formi, što potvrđuju i rezultati sa prethodna tri turnira na kojima je nastupao. Posle osvajanja Vimbldona, Srbin je slavio u Tel Avivu i Astani i ukoliko savlada Runea, biće to njegov 21. trijumf zaredom, čime će nadmašiti uspeh Rafaela Nadala, koji drži rekord sa 20 uzastopnih pobeda ove sezone.

Ovo je Đokoviću 15. učešće na Mastersu u Parizu, gde je trofej podizao čak šest puta.