Tenis

Sjajni Đoković posle dva taj-brejka nadigrao Frica i plasirao se u finale Torina

19/11/2022

-

16:22

Novak Đoković - Copyright Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)

Srpski teniser, Novak Đoković, pobedio je Tejlora Frica 2:0 (7:6, 7:6) i plasirao se u finale završnog masters turnira u Torinu.

Iako rezultat ne govori to, osmi teniser planete je bio mnogo ubedljiviji od Amerikanca, manje je grešio i bio je sigurniji u najvažnijim momentima.

Imao je Srbin brejk prednosti u prvom setu, Novak nije uspeo da ga potvrdi, Fric se ekspresno vratio i uspeo da uvede set u taj-brejk.

U njemu je srpski as bio smireniji i relativno lako došao do početne prednosti.

Drugi deo igre nije dobro počeo za Đokovića. Pauza između setova koju je on sam zatražio mu definitivno nije prijala, pretpreo je brejk odmah u prvom gemu i činilo se da će Fric odvesti meč u odlučujući, treći set.

Ipak, pri rezultatu 5:3 za Amerikanca Novak se probudio, zaigrao bolje i uspeo da vrati  brejk.

Kasnije je u taj-brejku bio bolji rival, propustio je prvu meč loptu, ali je drugu iskoristio u svoju korist i plasirao se u finale Torina.

Tamo će se sastati sa boljim iz duela Kasper Rud - Andrej Rubljov koji je na programu od 21 čas.

Uživo, Đoković - Fric 7:6, 7:6

Drugi set

7:6 Kraj meča! Sjajno je Novak odigrao taj-brejk, u ključnim momentima je bio bolji od rivala i izborio plasman u finale!

6:6 Izvukao se Fric i uspeo da uvede meč u drugi taj-brejk.

6:5 Spektakularan povratak u set Đokovića i sada će Amerikanac servirati za opstanak u meču!

5:5 Evo ga Novak! Konačno je slomio otpor Frica i ima priliku da meč okonča u dva seta.

4:5 Smanjuje prednost Frica Đoković ali se čini da je mislima već u trećem setu.

3:5 Nekako je preživeo Fric ovaj gem. Gubio je 30:0 ali sa dva forhend vinera i dva voleja dolazi do gema.

3:4 Nastavlja Srbin da ubrzava igru što je više moguće ali se čini da je vreme da napadne servir rivala.

2:4 Siguran Fric ponovo, bez šansi je bio Đoković

2:3 Novi furiozni gem Đokovića, želi što manje vremena da provede na terenu.

1:3 Fric sa novim loptama vrlo brzo osvaja gem bez izgubljenog poena

1:2 Ekstremno brz gem Đokovića, ne pamte njegovi navijači kada je srpski as pravio ovoliko male pauze između poena.

0:2 Ono što nije uspeo Novak u prvom, uspeva Fric u drugom setu, potvrđuje brejk i koristi lošu igru srpskog tenisera.

0:1 Izbacio je Novak sebe iz ritma odlaksom do svlačionice na pauzi između dva seta, brejk za Frica.

Prvi set

7:6 Set Đoković! Posle veoma napetog taj.brejka, na 5:5 Novak je uzeo poen, podigao publiku na noge, a onda poen kasnije odigrao perfektnu forhend paralelu i sada je srpski as bliži finalu

6:6 Ponovo je odličan bio srpski teniser i pobednika seta saznaćemo tek posle taj-brejka.

5:6 Vezuje Fric tri brza poena i ponovo će srpski teniser servirati za opstanak u setu.

5:5 Bez izgubljenog poena Novak uvodi set u neizvesnu završnicu.

4:5 Nastavlja Fric u istom ritmu, Đoković traži od svog tima pomoć za servise Amerikance ali za sada bez rešenja.

4:4 Sigurni servisi Đokovića rešili minimalne probleme u ovom gemu.

3:4 Dobar gem za Frica, bez problema vraća prednost na svoju stranu.

3:3 Slab gem sa Novakove strane i Fric odmah dolazi do ri-brejka.

3:2 Brejk Đokovića! Sjajna igra srpskog tenisera, nije Fric znao šta ga je snašlo u ovom gemu, poveo je Novak sa čak 40:0 i obezbedio sebi tri brejk lopte, a odmah prvu je iskoristio.

2:2 Još jedan dobar gem Novaka, ne daje ouno šansi Friu dok na drugoj strani pritiska servis rivala.

1:2 Opet Fric pronalazi dobar servis na 30:30 i uspeva da osvoji gem.

1:1 Miran gem Đokovića, lako Srbin dolazi do izjendačenja.

0:1 Minimalni problemi za Frica u prvom gemu ali se Amerikanac dobrim servisima izvukao i došao do početne prednosti.