Kecmanović eliminisan u četvrtfinalu Adelejda 2: Kokinakis slavio u tri seta

12/01/2023

-

12:52

Miomir Kecmanović - Copyright AP Photo/Paul White

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u polufinale turnira Adelejd 2, pošto je izgubio od Tanasisa Kokinakisa u tri seta. Australijski teniser slavio je posle nešto više od dva časa, rezultatom (6:3, 6:7, 6:1) i tako prišao korak bliže odbrani trofeja.

Domaći teniser stigao je do prednosti na meču posle odlučujućeg brejka u drugom gemu uvodnog seta. Kecmanović je u drugom delu igre uspeo da izjednači na meču, posle bolje igre u taj-brejku. Miomir je ubrzo poveo 5:1, Kokanakis je u nastavku uspeo da odbrani tri set lopte, ali ne i četvrtu...

Iako 28. teniser planete pokazao nešto bolju sliku na terenu, nije uspeo da ponovi dobru igru u odlučujućem setu. Kokinakis je od starta zaigrao agresivno, prepustivši rivalu iz Srbije samo jedan gem do kraja meča.

Australijanac će u polufinalu igrati protiv Španca Roberta Bautiste-Aguta, koji je pretgodno eliminisao sunarodniha Alehandra Davidoviča Fokinu.