02/03/2023

-

18:06

Novak Đoković nadigrao Huberta Hurkača i plasirao se u polufinale Dubaija - Copyright Tanjug/ AP Photo/Kamran Jebreili

Nastavlja Novak Đoković da dominira u Dubaiju, posle Tomaša Mahača i Talona Grikspora, srpski as savldao je i Huberta Hurkača, a na kraju je bilo 2:0.

Po setovima je bilo 6:3, 7:5 u korist prvog tenisera sveta za sat vremena i dvadeset minuta.

Ovo je bio peti duel dva igrača, a ishod je ostao nepromenjen, a Hurkač je i dalje na samo dva osvojena seta protiv Đokovića.

Srpski igrač je prvi set prelomio u četvrtom gemu kada je oduzeo servis rivalu i potom nije stečenu prednost ispuštao.

Drugi set bio je mnogo napetiji, Đoković nije uspevao da napravi brejk, ali je i sjajno servirao. Potom je pri rezultatu 5:5, Novak konačno uspeo da dođe do brejk šansi, iskoristio je petu u gemu sa mnogo izjendačenja i tako došao do ključne prednosti.

Pvi reket sveta uspeo je potvrdi brejk i obezbedi plasman u polufinale, a tamo će se sastati sa boljim iz duela Danil Medvedev - Borna Ćorić, dok drugi par čine Andrej Rubljov i Aleksander Zverev.

Nemac i Rus na teren će izaći u 16.00, dok će Đoković odmah posle njih pokušati da izbori plasman u finale.