Đoković eliminisan u polufinalu turnira u Dubaiju, Medvedev u borbi za trofej

03/03/2023

-

18:15

Đoković i Medvedev - Copyright Tanjug/AP/John Minchillo

Novak Đoković eliminisan je u polufinala turnira u Dubaiju, nadigrao ga je Danil Medvedev, slavio je rezultatom 2:0 (6:4, 6:4), meč je trajao 90 minuta.

Bio je to prvi poraz srpskog tenisera nakon 20 uzastopnih pobeda, od toga, 15 u ovoj sezoni.

U borbi za trofej protivnik Medvedevu će biti zemljak Andrej Rubljov.

Ruski teniser je bolje otvorio meč. U petom gemu je drugu brejk šansu iskoristio i stekao prednost, na svom servisu bio je siguran, potom, pružila mu se još jedna prilika da odzme servis Đokoviću i u tome je uspeo u sedmom gemu za ubedljivih 5:2.

Prvi reket sveta odmah je vratio jedan brejk rivalu, potom, dobro servirao i bez izgubljenog poena smanjio na 5:4. Rus je potom imao šansu da reši prvi set. Đoković je poveo sa 30:15, međutim, sa tri vezana poena Medvedev je poveo sa 1:0.

Novak Đoković je napravio veliki broj grešaka, čak tri puta više od protivnika. U drugom setu Medvedev mu je oduzeo servis već u prvom gemu i stečenu oprednost sačuvao do kraja.