Đere u trećem kolu Mastersa u Rimu: Holanđanin nije imao šanse

12/05/2023

-

17:07

Đere u trećem kolu Mastersa u Rimu: Holanđanin nije imao šanse - Copyright profimedia

Laslo Đere priredio je lepo iznenađenje na mastersu u Rimu, gde je u dva seta pobedio duplo bolje rangiranog tenisera Botika van de Zandšlupa i sa rezultatom 6:2, 6:4 obezbedio plasman u treće kolo takmičenja.

Momak iz Sente, inače 62. teniser ATP liste, odlično je otvorio susret. Prednost brejka stekao je u trećeg gemu uvodnog seta, da bi u nastavku još jednom oduzeo servis rivala i došao do prednosti od 1:0.

Drugi set doneo nam je nešto bolju igru tenisera na svojim servisima. Priliku za brejk nismo videli sve do sedmog gema, a onda je Đere podigao stepen igre na riternu. Iskoristio je pad koncentracije Holanđanina i napravio ključni brejk za plasman u narednu rundu, odnosno mesto među 32 najbolja tenisera na turniru.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra, a titulu brani Novak Đoković. Srpski teniser počinje takmičenje u drugom kolu, a prvi rival biće mu Tomas Martin Ečeveri iz Argentine.