Aktuelno

Mesarović sa delegacijom MMF o rezultatima i prioritetima ekonomske politike Srbije

Komentari
Mesarović sa delegacijom MMF o rezultatima i prioritetima ekonomske politike Srbije
Mesarović sa delegacijom MMF o rezultatima i prioritetima ekonomske politike Srbije - Copyright Tanjug/Vladimir Sporčić

Autor: Tanjug

30/05/2025

-

16:20

veličina teksta

Aa Aa

Potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović sastala se danas sa delegacijom Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), koju predvodi Anet Kjobe, sa kojom je razgovarala o aktuelnim ekonomskim kretanjima, rezultatima koje je Srbija postigla i prioritetima ekonomske politike u narednom periodu. 

Tanjug/Vladimir Sporčić

 

Ministarka Mesarović je istakla da su prioriteti Srbije očuvanje postojećeg privrednog ambijenta, očuvanje i povećanje broja radnih mesta, jačanje domaće industrije i podizanje njenih kapaciteta, kao i dalje privlačenje stranih direktnih investicija. 

Ona je naglasila da je Srbija, zahvaljujući odgovornoj ekonomskoj politici države i predsednika Aleksandra Vučića, na dobrom putu dalje ekonomske konsolidacije, osnaživanja i razvoja ekonomije i da će i u narednom periodu biti jedna od najbrže rastućih ekonomija u Evropi, uprkos izazovima kako na unutrašnjem, tako i na globalnom planu, saopštilo je Ministarstvo privrede.

Tanjug/Vladimir Sporčić

 

Ministarka Mesarović je posebno ukazala na značaj stranih direktnih investicija, koje su prošle godine dostigle pet milijardi evra, navodeći da su svetske kompanije prepoznale Srbiju kao zemlju sa povoljnim poslovnim ambijentom.

Kako je navela, Srbija uspeva da privuče strane investicije i bude lider po tom pitanju zahvaljujući mudroj politici naše države i predsednika Vučića. 

Ministarka Mesarović je navela da se Srbija bori za privlačenje novih stranih investicija, jačanje domaće privrede, nova radna mesta, kao i da postane najbrže rastuća ekonomija u Evropi sledeći politiku i viziju predsednika Srbije Aleksandra Vučića. 

Posebna pažnja posvećuje se malim i srednjim preduzećima i preduzetništvu u našoj zemlji rekla je ministarka i dodala da resorno ministartvo dodeljuje značajna bespovratnih sredstava ovom sektoru privrede s ciljem stimulacije rada, proizvodnje i zapošljavanja. 

U prethodnoj godini izdvojene su ukupno 5,2 milijarde dinara za 1.200 pravnih lica i preduzetnika, navela je ona.

Ministarstvo privrede nastavlja sa sprovođenjem reformi koje doprinose unapređenju investicione klime, podršci preduzetništvu i daljem jačanju privrede, naglasila je potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede.

 

AI Preporuka

Komentari (0)

Srbija