Trenutak hapšenja Miše Bačulova ispred Palate pravde u Beogradu (VIDEO)
Komentari05/11/2025
-17:32
Miša Bačulov uhapšen je danas ispred Palate pravde u Beogradu, samo nekoliko trenutaka nakon što je pušten na slobodu.
Na snimku se vidi trenutak hapšenja – Bačulov izlazi iz zgrade suda, vidno raspoložen, pozdravlja se sa okupljenima i pruža ruku poznanicima koji su ga čekali ispred Palate pravde.
Dok se pozdravljao, prišli su mu pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) i stavili mu lisice na ruke.
Sve se odigralo u prisustvu brojnih građana i novinara koji su ispred suda pratili njegovo puštanje na slobodu. Akcija policije bila je brza i bez incidenata, a Bačulov je odmah sproveden u službeno vozilo.
On je prethodno saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, ali usled nemogućnosti suda da zbog isteka radnog vremena odlučuje o predlogu tužilaštva da odredi pritvor Bačulovu, on je pušten na slobodu.
Tanjug/MUP Srbije
Međutim odmah potom je po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu ponovo uhapšen jer je, kako saznaje Tanjug, osumnjičen da je u nedelju 2. novembra koordinisao nasilje ispred Skupštine Srbije i to iz Kliničkog centra Srbije, gde je bio hospitalizovan od subote.
Sumnja se da su mu zaposleni na KCS u nedelju veče u više navrata omogućili korišćenje službenog mobilnog telefona kako bi koordinirao napade na policiju ispred Skupštine Srbije i pokušao rušenje legitimnih vlasti u državi.
On je danas saslušan u tužilaštvu pod sumnjom da je hteo da je sa još dva lica lažira svoje trovanje i da za to optuži predsednika države i aktuelnu vlast, ali je u tome sprečen.
Bačulov je bio uhapšen prošlog petka, ali je već sutradan, žaleći se na zdravstvene tegobe, prebačen u Urgentni centar, a potom u KCS gde je bio do danas.
Komentari (0)