Osumnjičeni za ubistvo transrodne osobe u Beogradu izneo odbranu
Komentari
17/04/2026
-16:24
U Višem sudu u Beogradu danas je O. D. prvi put izneo odbranu povodom optužbi da je iz niskih pobuda, mržnje i netrpeljivosti, na podmukao način lišio života transrodnu osobu N. M. (18).
D. je detaljno ispričao da je sa N. M. bio u emotivnoj vezi od decembra 2022. godine, kao i da je ta veza na početku bila lepa, ali da je N. M. bila ljubomorna jer je on hteo da se viđa sa drugim ljudima, pa je odnos postao "burniji".
Govoreći o narkoticima, D. je naveo da je nakon saobraćajne nezgode zbog koje je ostao invalid, počeo da se drogira, kao i da se N. M. drogirala i da je uzimala hormonsku terapiju jer je bila u procesu promene pola, ali i antidepresive.
D. je rekao da je N. M. često dolazila kod njega u stan i da su se svađali, zbog čega je često zvao policiju.
Na dan ubistva, prema njegovim rečima, N. M. je došla drogirana i tokom seksualnog odnosa, je na galeriji stana, na njegovom vratu videla tzv. šljivu i tragove noktiju, nakon čega je počela da viče na njega, udara ga i uzela nož.
D. je ispričao da ga je N. M. udarila drškom od noža u vilicu i izbila mu zub, nakon čega ga je stegla rukama oko vrata, što je i on učinio njoj, a na pitanje sudije kako ju je stegnuo rukama, D. je odgovorio jako.
Kako je naveo, potom je N. M. bacio sa sebe, na drugi krevet i otišao u toalet, zaspao, a kada se vratio na galeriju video je da ne reaguje i ne daje znake života.
D. je rekao da ne zna kako se "to dogodilo" i da je pokušao da se ubije lekovima i drogom, te da je pet dana nakon ubistva odlučio da će se otarasiti tela, što je trajalo oko 10 dana.
Za taj proces je, prema njegovim rečima, koristio sonu kiselinu i izbeljivač.
On je odgovarao na pitanja svog advokata i na neka pitanja tužioca, dok nije želeo da odgovara na pitanja suda.
U sudnici su potom prikazane fotografije iz D. stana, a na jednoj se vidi i zub na umivaoniku u toaletu.
Sudija je naložio dopunsko veštačenje D. psihičkog stanja, s obzirom na to da on nije izneo odbranu do sada.
Suđenje se nastavlja 19. maja, kada će biti prikazani video snimci incidenata N. M. i D.
On se na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu u julu prošle godine branio ćutanjem, dok je policajcu koji je nešto pre toga došao u njegov stan u centru Beograda priznao da je ubio N. M.
D. se nalazi u pritvoru od hapšenja.
Komentari (0)