Hitno upozorenje RHMZ: Stižu nepogode, grad i olujni vetar - evo koji delovi Srbije su prvi na udaru
Komentari
Period toplog vreme polako se bliži kraju. Do kraja ove nedelje ostaje sa temperaturom iznad proseka, međutim narednih dana nam stiže zahlađenje koje će nam doneti znatno prijatniju temperaturu, rekla je meteorološkinja Euronews Srbija Ljubica Gojković.
"Juče smo imali suvo i sunčano vreme, ali nam je tokom noći sa severa stiglo naoblačenje koje je u ranim jutarnjim satima uslovilo kratkotrajne pljuskove u Vojvodini i centralnim predelima. Tokom dana će se smenjivati sunce i oblaci, a u poslepodnevnim satima stiže nam još jedan talas nestabilnosti koji će prvo zahvatiti zapadne predele, a kasnije tokom večeri i jug naše zemlje", kaže ona.
RHMZ izdao upozorenje
Pljuskovi i grmljavine koji se na području Srbije očekuju večeras i tokom noći ka nedelji (18/19.07.), zatim u nedelju uveče (19.07.), a u centralnoj i južnoj Srbiji i u utorak posle podne i uveče (21.07.) lokalno će biti praćeni gradom i jakim ili olujnim vetrom. Za konkretne lokacije izdavaće se HITNA UPOZORENJA jedan do dva časa unapred.
Gojković navodi da nakon jutarnjim padavina u Vojvodini tokom celog dana će biti suvo i pretežno sunčano što će uticati i na temperaturu.
"Tako će se maksimalna dnevna na severu zemlje kretati od 30 do 34 stepena. U predelima južno od Save i Dunava ostaje veoma toplo lokalno i do 37.podeljka. Vetar ostaje slab promenljivog pravca, a zbog povećane vlažnosti vazduha i mirnog vremena imaćemo dodatni osećaj toplote i sparine", kaže Gojković.
U noći između subote i nedelje dolazi do jačanja severnog vetra što će uzrokovati još jedno prolazno naoblačenje sa kišom na severu i zapadu zemlje, a očekuje nas i blaži pad temperature. Maksimalna dnevna u nedelju u većini mesta neće prelaziti 33 stepena, osim na krajnjem jugu gde se očekuje do 35 stepeni.
"Period nestabilnosti se nastavlja i tokom naredne nedelje. Dalji priliv hladnog vazduha sa severa uzrokovaće svežije, ali promenljivo vreme. Tako ćemo i tokom naredne sedmice imati čestu pojavu pljuskova uglavnom tokom noći, a češća pojava kiše prognozira se u centralnim i južnim predelima. Maksimalna temperatura će se od utorka u celoj zemlji kretati ispod 30 stepeni, a to će biti i kraj ekstremnih vrućina tokom noći", rekla je Gojković.
Komentari (0)