Društvo

Hajde da razgovaramo: Kako se Beograd priprema za Expo 2027?

Komentari
Hajde da razgovaramo: Kako se Beograd priprema za Expo 2027?
Euronews - Copyright Euronews

Autor: Euronews Srbija

23/06/2025

-

08:31

veličina teksta

Aa Aa

Emisija "Hajde da razgovaramo" autorke i voditeljke Lijane Kašiković ima za cilj da donese svež pristup aktuelnim temama iz svakodnevnog života.

Gledaoci Euronews Srbije će svakog radnog dana moći od 16.00 do 17.30 da uživaju razgovorima koji se tiču porodice, društva, psihologije, ekonomije i drugih relevantnih tema koje često izostaju iz vesti dana.

U izdanju za ponedeljak, 23. jun, izdvajamo:

Kako se Beograd priprema za Expo 2027? Kakva je dinamika planiranih radova i koliko je teško organizovati saobraćaj sa svakodnevnim blokadama i najavljenim protestima? Gradski menadžer Miroslav Čučković je nas gost.

Kako do fondova EU? Odgovor na to pitanje nudi projekat "Podrška učešću u programima Unije" koji ima za cilj da obuči potencijalne korisnike finansijskih sredstava Evropske unije kako da dođu do novca i da napišu projekte po standardima Unije. Vođa tima projekta "Podrška učešću u programima Unije" Vladimir Pandurov je naš gost.

Počela je sa radom mobilna aplikacija AmbTrack, koja građanima omogućava da prepoznaju i prijave prisustvo ambrozije, opasnog korova koji sve više ugrožava zdravlje ljudi u Srbiji. Detalje ce nam otkriti u Nacionalnom udruženju "Alergija i ja".

Dramski i Muzički klub Gimnazije "Uroš Predić" iz Pančeva pripremili su novi autorski mjuzikl pod nazivom "To su bili dani 2", nastavak prošlogodišnjeg pozorišnog hita, koji je izazvao veliko interesovanje publike. Čime su očarali publiku? To pitamo upravo njih.

Komentari (0)

Srbija