Aleksandra i Milija imaju 11 dece, vratili su se iz Rusije u selo kraj Užica: Sami proizvode gotovo svu svoju hranu
Komentari
30/06/2025
-08:55
Ministarka bez portfelja zadužena za koordinaciju aktivnosti u oblasti rodne ravnopravnosti, prevenciju nasilja nad ženama i političko i ekonomsko osnaživanje žena Tatjana Macura provela je juče dan sa porodicom Milije i Aleksandre Stanić u selu Stapari kod Užica, koji zajedno sa svojih 11 dece, uzrasta od tri meseca do 23 godine, žive primerom posvećenosti, složnosti i povratka prirodi, saopšteno je danas iz Kabineta ministarke.
Milija i Aleksandra Stanić odlučili su da se iz Rusije presele upravo u ovaj kraj Srbije, tragajući za sredinom u kojoj će njihova deca odrastati zdravo, sigurno i slobodno, a iz Rusije su doneli i značajan kapital i investirali ga u privredne aktivnosti i razvoj svog seoskog domaćinstva.
U razgovoru sa ministarkom, istakli su da su selo i porodična poljoprivredna proizvodnja njihov svesni izbor jer su želeli da decu nauče radu, poštovanju i ljubavi prema prirodi, a sebi obezbede smireniji i održiviji način života.

TANJUG/MINISTARSTVO BEZ PORTFELJA
Danas sami proizvode gotovo svu svoju hranu - od plasteničke proizvodnje povrća, preko žitarica, pa do mesa - i uspešno spajaju prednosti sela sa mogućnostima grada.
"Ova porodica pokazuje kako izgleda život kada su roditelji posvećeni porodici, brizi o zajednici i veri u budućnost u Srbiji. Oni žive toliko lepo i složno da je bila prava milina provesti dan sa njima. Važno je da prepoznajemo i podržimo porodice koje svojom odlukom da ostanu, da se vrate ili dosele u našu zemlju, jačaju naš demografski, društveni i kulturni potencijal", rekla je ministarka Macura.
TANJUG/MINISTARSTVO BEZ PORTFELJA
Kako je istakla, Milija i Aleksandra Stanić ne samo da imaju viziju da sva njihova deca ostanu ovde, već svojim privrednim aktivnostima žele da doprinesu da i drugi mladi ljudi u ovom kraju donesu takvu odluku, stvarajući nova radna mesta i prilike za zapošljavanje.
Ministarka je najavila razgovore sa lokalnom samoupravom Užica o mogućim vidovima institucionalne podrške, kako bi se dodatno osnažila njihova odluka da grade život u Srbiji, navodi se u saopštenju.
Komentari (0)