Društvo

"Šta to radiš, podavićeš decu": Trener kajak-kanu kluba iz Pančeva za Euronews Srbija otkrio detalje incidenta na Tamišu

Komentari
Euronews Srbija

Autor: Euronews Srbija

14/08/2025

-

20:24

veličina teksta

Aa Aa

Dva dana nakon napada na decu-kajakaše i njihovog trenera na Tamišu u Pančevu, osumnjičeni je izašao pred tužioca, a napadnuti trener Nenad Miković za Euronews govori šta se dogodilo tog dana. Ministar Dačić demantuje spekulacije da je policija štitila napadača zbog njegove bliskosti sa pojedinim lokalnim policijskim funkcionerima.

U velikoj brzini na skuteru, osumnjičeni je prvo prevrnuo kajak u kojem su na Tamišu trenirala deca od 6 do 12 godina iz Kajak-kan kluba Pančevo, a potom je vozilom krenuo i na trenera koji je pokušao da ih zaštiti.

"Ja sam tada uzeo sub-dasku, krenuo ka njemu, mahao mu. On je pustio gas, i onda sam se ja prodrao "šta to radiš, podavićeš decu". On me opsovao i krenu je to što se vidi na snimku da me gazi. Prvo me je udario, izbio mi veslo iz ruke, tvrdio je da sam ja njemu veslom polomio ruku, što je naravno neistina, a onda se još četiri puta vratio i prešao preko mene", rekao je Miković.

Miković se spasao tako što je nekoliko puta zaronio u reku, ali su mu ipak ustanovljene lake telesne povrede i ogrebotine po desnom ramenu. Navodi i da je na osnovu lekarskih analiza ustanovljeno da je napadač bio u alkoholisanom stanju

"Policija je došla. Četiri mlada policajca koji se nisu baš najbolje snašli. Puno ljudi se skupilo, krenula je galama. Oni su povukli dečka na nasip pored njegovog auta i tu su krenuli neki telefonski pozivi, taj mladi policajac Čalić je priznao kasnije svoju grešku", objašnjava sagovornik Euronews-a.

Prinskrin/EUronews/X/@kekalovic

 

Napadača je nešto kasnije ipak uhapsila druga patrola. Prvobitno je saopšteno da mu se na teret stavlja krivično delo izazivanje opšte opasnosti, ali je kasnije to delo okvalifikovano kao pokušaj ubistva. Nagađanja da je policija štitila napadača zbog veza sa načelnikom pančevačke policije, ministar Dačić demantuje.

"To lice je uhapšeno istoga dana, određena je mera zadržavanja do 48 sati. Isti se nalazi u KPZ Pančevo. (...) Danas će to lice biti privedeno do javnog tužioca i predato na dalju nadležnost. Krivično delo za koju se on tereti je pokušaj ubistva. Tako da pozivam sve da prekinu sa iznošenjem raznih neistina, jer to nikome ne donosi nikakve političke poene", rekao je Dačić.

Po mišljenju advokata Stefana Ćorde, kvalifikacija "pokušaj ubistva" u ovom slučaju je ispravnija, a alkoholisano stanje može samo otežati poziciju napadača.

"Stepen bezobzirnosti i bahatosti i kršenje pravila i propisa ukazuje na nameru, tako da se ne može govoriti o nehatnom kršenju propisa. A kada se zalećete s namerom u nekoga, a to su još i deca bila, onda nema šta drugo da se kvalifikuje nego kao pokušaj ubistva", rekao je Ćorda.

Napad na decu-kajakaše i njihovog trenera osudili su i Kajakaški savez Srbije i Kajak-kanu savez Vojvodine. Pored reakcije nadležnih organa, u saopštenju traže i najstrožu kaznu za napadača.            

 

Komentari (0)

Srbija