Društvo

Otvoren 12. Međunarodni sajam naoružanja u Beogradu: Dostignuća predstavilo više od 200 izlagača iz 30 zemalja

Komentari
Euronews Serbia

Autor: FoNet

23/09/2025

-

19:50

veličina teksta

Aa Aa

Ministar odbrane Bratislav Gašić otvorio je danas 12. Međunarodni sajam naoružanja i vojne opreme "Partner 2025" na Beogradskom sajmu, na kome učestvuje oko 200 izlagača iz 30 zemalja.

Gašić je na otvaranju Sajma, u prisustvu predsednika Vlade Đure Macuta i načelnika Generalštaba Vojske Srbije generala Milana Mojsilovića, rekao da rekordan broj učesnika svedoči o sve većem interesovanju i popularnosti te manifestacije, saopšteno je iz kabineta ministra.

"Naše opredeljenje da čuvamo mir, nezavisnost i bezbednost naših građana oslanja se, prevashodno, na sopstveno znanje i kapacitete", naveo je Gašić.

Tanjug/Miloš Milivojević

 

On je rekao da se sa ponosom može reći da naši stručnjaci razvijaju i proizvode sredstva naoružanja i vojne opreme koja ne samo da zadovoljavaju potrebe Vojske Srbije, već privlače pažnju i veoma izbirljivih inostranih kupaca.

Ističući da je Srbija i na tom polju otvorena za saradnju i sa Istokom i sa Zapadom i da naoružanje i sofisticiranu tehnologiju nabavlja od zemalja članica Evropske unije, SAD, ali i od Rusije, Kine i mnogih drugih država, Gašić je rekao da se u izboru saradnje državno rukovodstvo vodi jednim principom - interesom Srbije i potrebom da se obezbede dugoročno najbolja rešenja za našu vojsku.

Premijer Đuro Macut je rekao da je značaj odbrambene industrije za celokupnu privredu Srbije ogroman te da je zamah koji je ta grana dobila poslednjih godina vratio Srbiju na mapu svetskih proizvođača naoružanja i vojne opreme.

On je zahvalio izlagačima i visokim stranim delegacijama koji učestvuju na sajmu i dodao da je uveren da će međusobni susreti tokom naredna četiri dana otvoriti mnoga vrata za uspostavljanje kvalitetne i dugoročne saradnje u oblasti odbrambenih tehnologija

 

Komentari (0)

Srbija