Društvo

Oglasilo se Ministarstvo prosvete nakon novih dojava bombi u školama širom Srbije

Komentari
Oglasilo se Ministarstvo prosvete nakon novih dojava bombi u školama širom Srbije
Oglasilo se Ministarstvo prosvete nakon novih dojava bombi u školama širom Srbije - Copyright TANJUG/ BRANKO LUKIĆ

Autor: Euronews Srbija

02/10/2025

-

12:28

veličina teksta

Aa Aa

Više škola na teritoriji Srbije jutros su dobile dojavu o postavljenim eksplozivnim napravama. Ekipe MUP-a su na terenu i prema prvim informacijama deo škola je pregledan. Utvrđeno je da su dojave bile lažne, a učenici su sukcesivno, nakon pregleda škola, vraćani na nastavu, saopštilo je MInistarstvo prosvete.

Ministarstvo prosvete podsetilo je jutros škole na instrukcije kako se postupa u slučaju dojave o postavljenoj eksplozivnoj napravi.

"U cilju zaštite učenika i zaposlenih potrebno je da škole odmah obaveste policijsku upravu i postupaju isključivo u saradnji i koordinaciji sa predstavnicima Ministarstva unutrašnjih poslova. Ministarstvo prosvete apeluje da se poštuju sve usvojene bezbednosne procedure i da se izbegava širenje panike", navode u saopštenju.

TANJUG/ BRANKO LUKIĆ

 

Takođe, daodaju da najoštrije osuđuju svaki pokušaj narušavanja redovnog obrazovnog procesa u Srbiji, te da veruje da će nadležne institucije utvrditi odakle dolaze i šta je uzrok ovih pokušaja destabilizacije obrazovnog sistema.

Podsetimo, u više osnovnih i srednjih škola na teritoriji Beograda, Niša, Čačka, Jagodine, Kraljeva, Novog Pazara, Vranja, Pirota, Sombora, Subotice i pojedinih opština stigle su dojave o podmetnutim bombama. Rad policije je u toku, nastava je odložena.

Na područjima svih policijskih uprava na teritoriji Republike Srbije, danas do 9.30 časova, prijavljeno je da su postavljene bombe u ukupno 807 osnovnih i srednjih škola. Angažovani su policijski službenici nadležnih policijskih uprava i Policijske uprave za grad Beograd, Uprave kriminalističke policije, kao i Uprave za tehniku.

O svemu je obavešteno nadležno tužilaštvo, navelo je Ministarstvo unutrašnjih poslova u saopštenju.

Komentari (0)

Srbija