Probudite se uz Euronews Jutro: Zašto putnike prevoze firme koje jedva da ispunjavaju propisane kriterijume
Komentari
20/10/2025
-22:10
O brojnim temama iz sveta politike, ekonomije, zdravstva, prosvete, umetnosti i sporta i sutra ćemo govoriti u emisiji Euronews Jutro. Sa vama su od osam sati Lijana Kašiković i Dejan Kurić koji će sa svojim gostima razgovarati o svim aktuelnim pitanjima.
U izdanju za utorak, 21. oktobar, izdvajamo:
Teška saobraćajna nesreća u Sremskoj Mitrovici otvorila je brojna pitanja o pravilima, kontroli i bezbednosti transporta u Srbiji: zašto putnike prevoze firme koje jedva da ispunjavaju propisane kriterijume? Kako je moguće da dotrajali autobusi i dalje saobraćaju srpskim drumovima i ko njima upravlja? O tome u temi jutra govore saobraćajni inženjeri Ivan Banković i Vladimir Simidžija.
Pronalazak slobodnog parking mesta u Beogradu postao je nemoguća misija. Međutim, posebnu nervozu predstavljaju stari, neregistrovani i pokvareni automobili koji zauzimaju parking mesta. Kako se takve situacije rešavaju? Koga pozvati i postoje li novčane kazne za nesavesne vlasnike tih vozila? Odgovore tražimo u komunalnoj miliciji.
Sve dnevno-političke aktuelnosti iz zemlje i iz dnevne štampe komentarišu politikolog Cvjetin Milivojević i predsednik Narodne stranke Vladimir Gajić.
Pre tačno 84 godine vojnici Vermahta izvršili su jedan od najvećih ratnih zločina u okupiranoj Srbiji. U Kragujevcu je streljano skoro 3.000 ljudi među kojima i veliki broj dece. Uživo smo u spomen-parku Šumarice gde se održava Veliki školski čas.
Srpski šahisti nastavljaju da briljiraju na svetskoj sceni. Na Evropskom prvenstvu osvojena je bronza čime se ponovo sa velikog takmičenja vraćaju sa nekim od odličja. O uspehu naše muške reprezentacije i gde je Srbija na svetskoj šahovskoj mapi? Gosti Euronews jutra su selektor muške šahovske reprezentacije Ivan Ivanišević i predsednik Šahovskog saveza Srbije Andrija Jorgić.
Vodimo vas na putovanje kroz žensku dušu, strast i slobodu, o čemu govori i njena nova knjiga "Škola za kurtizane". Naša gošća je autorka Jovana Hismajer.
Komentari (0)