Havarija na magistralnom cevovodu u Užicu: Deo građana bez vode, stabilizacija tek večeras
Komentari
11/11/2025
-13:06
Tokom noći u Užicu došlo je do pucanja magistralnog cevovoda u Beogradskoj ulici, zbog čega je veliki broj građana ostao bez vode, potvrđeno je u JKP "Vodovod".
Kako najavljuju, najveći deo ugroženih građana će uskoro dobiti vodu iz sistema Staro Dovarje, a danas će bez vode biti građani koji se snabdevaju direktno sa cevovoda visoke zone između rezervoara Pora i rezervoara Gluvaći (deo Pore, deo Belog groblja, deo Gluvaća).
Iz JKP "Vodovod" navode da su ekipe na terenu zbog sanacije kvara i dodaju da će popravka trajati do večernjih sati, nakon čega će početi punjenje sistema.
"Očekuje se da će stabilizacija vodosnabdevanja, ukoliko ne bude dodatnih problema i karova, biti u kasnim večernjim satima", navodi se u saopštenju JKP "Vodovod".
Kako je navedeno u saopštenju JKP "Vodovoda", koje je objavljeno na sajtu Grada Užica, noćas oko 3 časa došlo je do pucanja magistralnog cevovoda visoke zone Fi 400 u Beogradskoj ulici, a dežurne ekipe rade na prebacivanju vodosnabdevanja visoke zone na sistem Staro Dovarje da bi najveći broj građana dobio vodu.
Komentari (0)