Društvo

JKP "Beograd put" uskoro završava sa čišćenjem ulica prvog prioriteta

Komentari
JKP "Beograd put" uskoro završava sa čišćenjem ulica prvog prioriteta
JKP "Beograd put" uskoro završava sa čišćenjem ulica prvog prioriteta - Copyright Tanjug/Vladimir Sporčić

Autor: Tanjug

08/01/2026

-

19:41

veličina teksta

Aa Aa

Inženjer JKP "Beograd put" Ivan Đokić izjavio je večeras da bi čišćenje ulica prvog prioriteta od snežnih padavina uskoro trebalo da se završi i dodao da će nakon toga to preduzeće krenuti da čisti ulice drugog prioriteta u Beogradu.

"Situacija je naporna, kao i prethodnih noći. Aktivno učestvujemo u čišćenju kolovoza. Pre svega prvog prioriteta koji je dosta dobrim delom očišćen. Ima još nekih deonica koje su kritične na višim delovima grada. Sve ekipe su na terenu. Treći stepen je angažovanja", rekao je Đokić za RTS.

Kako je naveo, sva raspoloživa sredstva i svi resursi koji su opredeljeni za treći nivo angažovanja 24 sata su na terenu.

"Ulica Vojvode Stepe, Stražarska kosa, kao i veliki deo Kumodraža, je na skoro istoj nadmorskoj visini kao Avala i tu je veoma teško. Sneg je vrlo uporan. Led se pojavljuje, prosto se ne tretira svuda na isti način sneg. Na višim delovima je mnogo teže, mnogo više prolaza treba".

Komentari (0)

Srbija