Društvo

Nivo vode na jedini Ibar-Kraljevo-Novi Pazar premašio kotu redovne odbrane od poplava

Komentari
Nivo vode na jedini Ibar-Kraljevo-Novi Pazar premašio kotu redovne odbrane od poplava
Nivo vode na jedini Ibar-Kraljevo-Novi Pazar premašio kotu redovne odbrane od poplava - Copyright vodevojvodine.rs

Autor: Tanjug

12/01/2026

-

20:41

veličina teksta

Aa Aa

Javno vodoprivredno preduzeće "Srbijavode" saopštilo je večeras da je trenutni nivo vode na vodnoj jedinici "Ibar - Kraljevo - Novi Pazar" premašio kotu redovne odbrane od poplava, naglasivši da se usled očekivanja drugog poplavnog talasa na reci Ibar i dalje zadržavaju mere vanredne odbrane od poplava.

Kako se navodi u saopštenju, do sada je opštini Raška, Sektoru za vanredne situacije, isporučeno 2.000 džakova i 24 kubika peska, da opština Raška trenutno raspolaže sa ukupno 8.000 džakova, kao i da nema potrebe za angažovanjem mehanizacije, niti su evidentirane kritične deonice na kojima je neophodno intervenisati.

Takođe, ukazali su da je na području grada Kraljeva u nedelju zabeleženo opadanje vodostaja reke Ibar, dok je danas registrovana stagnacija vodostaja.

"Sve ekipe JVP „Srbijavode“ i nadležnog vodoprivrednog preduzeća nalaze se u pripravnosti na kritičnim deonicama. U mesnoj zajednici Ušće izvršena je intervencija sa 500 džakova, a u narednom periodu biće urađeno dodatno ojačanje obaloutvrde u centru naselja Ušće na reci Ibar kamenim materijalom", navodi se u saopštenju.

Iz "Srbijavode" su naglasili da je u subotu usled velike količine padavina, ponovo zahvaćeno područje KiM, odnosno sliv reka Sitnice i Ibra, kao i da su efekti porasta vodostaja reke Ibar tokom čitavog dana evidentirani na profilu "Raška".

 

Komentari (0)

Srbija