Brnabić: Srbija i ODIHR nastavljaju saradnju o izbornim reformama
Komentari
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić zahvalila je na inicijativi Kancelarije za demokratske institucije i ljudska prava (ODIHR) za upućivanje Misije za procenu potreba posmatranja izbora (Needs Assessment Mission - NAM) u Republiku Srbiju i navela da je Srbija na raspolaganju za dogovor o terminima i svim praktičnim aspektima organizacije NAM misije.
Brnabićeva je u pismu direktorki ODIHR-a Mariji Telalijan, u koje je Tanjug imao uvid, istakla da Narodna skupština Republike Srbije ostaje posvećena otvorenoj i konstruktivnoj saradnji sa ODIHR-om, kao i nastavku aktivnosti usmerenih na unapređenje izbornog procesa u skladu sa prihvaćenim preporukama ODIHR-a i međunarodnim standardima.
Dodala je da je Narodna skupština Republike Srbije spremna da pruži svu potrebnu logističku i organizacionu podršku, uključujući koordinaciju sastanaka sa relevantnim institucijama i drugim sagovornicima tokom boravka misije u Srbiji.
Predsednica Skupštine je u pismu istakla značaj nastavka saradnje Srbije i ODIHR-a u procesu unapređenja izbornog zakonodavstva.
Brnabićeva je izrazila uverenje da će proces razmatranja nacrta dva izborna zakona dostavljena ODIHR-u 11. maja i aktivnosti NAM misije teći paralelno i komplementarno, u cilju daljeg jačanja poverenja u izborni proces i institucije Republike Srbije.
Komentari (0)