Požar na gradskoj deponiji u Jovanovcu u Kragujevcu, sve raspoložive ekipe na terenu
Komentari
Na deponiji u Jovanovcu, u Kragujevcu, izbio je požar, a u toku je intenzivna akcija gašenja, saopštio je Gradski štab za vanredne situacije Kragujevca.
Požar je identifikovan na pet žarišta, a sve raspoložive ekipe i mehanizacija angažovane su na njegovom lokalizovanju i gašenju. Na terenu se nalazi pet vatrogasnih vozila i deset vatrogasaca, objavljeno je na sajtu Grada Kragujevca.
Na deponiju se dopremaju zemlja i voda, a angažovana je i neophodna mehanizacija JKP "Vodovod i kanalizacija" i "Energetike". Nadležne službe prate situaciju na terenu i preduzimaju sve neophodne mere kako bi požar bio stavljen pod kontrolu u najkraćem mogućem roku.
Zbog dima koji se može širiti sa područja deponije, Uprava za vanredne situacije apeluje na građane, posebno one koji žive u okolnim naseljima, da zatvore prozore i vrata i pridržavaju se uputstava nadležnih službi.
Komentari (0)