Politika

Vučić o situaciji u NIS-u: Veliki sastanak je sutra, država se spremila, narod ne treba da brine (FOTO)

Komentari
Vučić o situaciji u NIS-u: Veliki sastanak je sutra, država se spremila, narod ne treba da brine (FOTO)
Vučić o situaciji u NIS-u: Veliki sastanak je sutra, država se spremila, narod ne treba da brine (FOTO) - Copyright Tanjug/Amir Hamzagić

Autor: Tanjug

01/12/2025

-

12:19

veličina teksta

Aa Aa

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da bi trebalo izgraditi obilaznicu oko Mionice i najavio pomoć za lokalne puteve i rešavanje problema sa vodovodom.

"Moramo još dosta da uradimo u Mionici, iako smo već dosta i uradili. Moramo da uradimo obilaznicu u Mionici", rekao je Vučić tokom posete porodici Janković u selu Tolić kod Mionice.

Kako je rekao Vučić, urađeno je 48 kilometara puta i ostalo je još 40 kilmetara da se uradi. "I kada to završiš biće potrebno još 40 kilometara i nikada nije dovoljno i dosta", kazao je Vučić.

Tanjug/Amir Hamzagić

 

On je rekao da će država pomoći ako bude trebalo da se završi do maja poslednja deonica lokalnog vodovoda, kako bi bilo gotovo do leta.

Tanjug/Amir Hamzagić

 

Porodica je za predsednika Vučića i ostale goste potom spremila bogatu, domaću trpezu.

Predsednik je govorio i u jučerašnjoj pobedi SNS liste na lokalnim izborima u Mionici, ali i o incidentima koji su ih ispratili.

"Ja sam se plašio i jučerašnjih izbora. Svih izbora se plašim. Svakoga dana brinem i kako ćemo sutra da imamo naftu, dizel, kerozin...Ja uvek imam strah. Moja želja je uvek da budemo najbolji i uvek sam nezadovoljan. Ja sam našao u Negotinu mane. Noćas sam analizirao, nisam mogao da spavam, našao sam u Negotinu više mesta gde moramo da radimo", kazao je predsednik.

Tanjug/Amir Hamzagić

 

Kazao je da samo gubitnici nemaju strahove, pa se osvrnuo na jučerašnje incidente u kafani u Mionici.

"Oni govore kako su moralni pobednici. Oslanjaju se na batinaše iz svih krajeva. Ljiga, Kosjerića, Čačka, Valjeva, Šapca...Šta ste radili, ljudi. Opet ste izgubili izbore. Pištolj su potezali u jednom mestu", rekao je dalje predsednik.

"Mi moramo da tražimo gde mi grešimo. Gde smo obećali vodu, a ona još nije stigla. Ljudi se lako naviknu na dobro. Moramo da radimo još više, još bolje. Video sam da u Negotinu imate fenomenalna mesta, ali ima i onih koja nisu baš fenomenalna. Nisam zadovoljan kada je rezultat 90 prema 35. Za njih je to 'Liga bez briga'", dodao je.

Predsednik je dodao, govoreći o opoziciji, kako nasiljem ne može ništa da se promeni.

"Kafana je spolja napadnuta. Nisu smeli mnogo ni da kukaju. Mislili su da će nekog da tuku. U svakom slučaju moj poziv svima njima je da počnu da razgovaraju. Za mene je najvažnije da uspostavimo djalog. Moraćemo da štitimo njih jedne od drugih. Danas smo i zvanično ušli u izbornu godinu. Najkasnije za godinu dana imaćemo izbore", istakao je.

Na pitanje o situiaciji sa NIS-om, predsednik Vučić je rekao da je situacija teška, ali da se država spremila i da niko ne treba da brine.

"Situacija je teška, ali smo se na vreme spremili, tako da ne mora niko da brine. Sutra ćemo imati sastanak u pola 11 ja mislim, sastanak će biti veliki pa ćemo videti dalje korake", dodao je predsednik Srbije.

Komentari (0)

Srbija