Politika

Nikola Selaković došao u Tužilaštvo, ali nije primljen: "Deo TOK-a se odmetnuo i pokušava da uzurpira državu"

Komentari
Nikola Selaković došao u Tužilaštvo, ali nije primljen: "Deo TOK-a se odmetnuo i pokušava da uzurpira državu"
Nikola Selaković došao u Tužilaštvo, ali nije primljen: "Deo TOK-a se odmetnuo i pokušava da uzurpira državu" - Copyright Tanjug/Miloš Milivojević

Autor: Tanjug

02/12/2025

-

16:40

veličina teksta

Aa Aa

Ministar kulture Nikola Selaković došao je danas nešto pre 16 časova ispred zgrade Javnog tužilaštva za organizovani kriminal (JTOK), nakon što su, kako je naveo, pojedini mediji objavili vest da je JTOK izdao nalog da on bude doveden na saslušanje, i tražio tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i javnog tužioca JTOK Vojislava Isailovića, ali mu je rečeno da oni nisu tu zbog isteka radnog vremena. 

Selaković je naveo da je pred zgradu JTOK došao čim je pročitao vest i istakao da su se ti tužioci odmetnuli od države i naroda.  

"Pošto su oni neko ko ne može da funkcioniše bez laži, jasno je da su blokadersko-tužilačka banda koja se odmetnula i od države i od naroda. Ja ću goniti svakog onog ko radi protiv države i protiv naroda, a vi možete krenuti sa mnom da vidimo da li su ovde ljudi koji bi da procesuiraju one koji rade za ovu zemlju i koji vole ovu zemlju", rekao je Selaković za Informer.

Kako je dodao, reč je o ljudima koji misle da su iznad zakona i prava. 

"Oni misle da su oni iznad svega i radiće i mimo zakona koji donese Skupština. A neće da gone onog Aleksića koji je urnisao Nacionalnu službu za zapošljavanje, neće da gone Đilasa i da rešavaju prave afere", istakao je ministar kulture.    

Kako se navodi, u jednom trenutku su iz zgrade Tužilaštva za organizovani kriminal rekli ministru Selakoviću da sačeka da provere da li je tužilac Mladen Nenadić u objektu. I njemu i ekipi Informera je rečeno da sačekaju ispred.

"Rekli su da ne mogu da me prime. Ali nije to važno, važno je da građani Srbije znaju da se deo Tužilaštva za organizovani kriminal odmetnuo. To je jedna kriminalna banda koja pokušava da uzurpira državu. Hoće da spreče Parlament da donosi zakone, da zabrane predsedniku da komentariše njihova dela, oni hoće da odlaze na vino s ljudima koji su glavnoosumnjičeni za tragediju u Novom Sadu", poručio je Selaković.

 Ranije danas JTOK je saopštilo da je izdalo naredbu MUP SBPOK da se, kako je navedeno, "osumnjičeni ministar kulture Nikola Selaković dovede na saslušanje", imajući u vidu da su za to ispunjeni zakonski uslovi, jer, kako je navedeno, 28. novembra 2025. godine nije došao na zakazano saslušanje, a izostanak nije opravdao.

Pojedini mediji su ranije preneli da je Selaković osumnjičen u slučaju "Generalštab".

Komentari (0)

Srbija