Politika

Đurić i Mort potpisali novi Okvir razvojnog partnerstva između Vlade Srbije i Ujedinjenih nacija

Komentari
Đurić i Mort potpisali novi Okvir razvojnog partnerstva između Vlade Srbije i Ujedinjenih nacija
Đurić i Mort potpisali novi Okvir razvojnog partnerstva između Vlade Srbije i Ujedinjenih nacija - Copyright Euronews Srbija

veličina teksta

Aa Aa

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić potpisao je danas sa stalnom koordinitarkom Ujedinjenih nacija (UN) Matildom Mort novi Okvir razvojnog partnerstva za održivi razvoj između Vlade Srbije i UN za period 2026-2030.

Kako su naveli iz ministarstva, to je dokument koji definiše zajedničke prioritete saradnje Srbije i UN u oblastima ekonomskog razvoja, socijalne zaštite, zaštite životne sredine i jačanja institucija.

Šef srpske diplomatije izjavio je tim povodom da je današnje potpisivanje novog Okvira predstavlja najsnažniju moguću potvrdu posvećenosti Srbije multilatelralizmu, kao i ulozi i karakteru Ujedinjenih nacija, organizaciji na kojoj, kako kaže, decenijama počiva međunarodni poredak.

Đurić je istakao da Srbija ostaje snažan i dosledan zagovornik sistema UN, naglasivši da taj sistem postoji kako bi obezbedio ravnopravnost država i spreči da međunarodni odnosi budu vođeni logikom sile umesto silom pravde.

"Za Srbiju, UN su garant očuvanja našeg suvereniteta i teritorijalnog integriteta na području Kosova i Metohije i zbog toga ova saradnja je od posebnog značaja", rekao je Đurić.

Prema njegovim rečima, okvir saradnje koji danas potpisan je izraz zajedničke posvećenosti principima i mehanizam kojim se nacionalni razvojni prioriteti Srbije povezuju sa globalnim ciljevima u ime razvoja.

Komentari (0)

Srbija