Marta Kos: Srpska skupština preduzela važan korak, razgovarala sam sa Anom Brnabić o daljim koracima
Komentari
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos pohvalila je danas srpsku skupštinu istakavši to da je preduzela važan korak kako bi se ispravili sudski zakoni usvojeni u januaru.
Kos je dodala da je razgovarala i sa predsednicom Skupštine Anom Brnabić o sledećim koracima.
"Srpska skupština je preduzela važan korak u pravom pravcu kako bi se ispravili sudski zakoni usvojeni u januaru. Ovo pomaže u obnavljanju poverenja. Razgovarala sam sa predsednicom Skupštine Anom Brnabić o sledećim koracima koje Srbija treba da preduzme kako bi napredovala na svom putu ka EU", napisala je Kos i dodala:
"To uključuje unapređenje izborne reforme u skladu sa preporukama ODIHR-a na transparentan i inkluzivan način, jačanje medijske slobode i osiguravanje jače usklađenosti sa spoljnom i bezbednosnom politikom EU", navela je Kos.
Komentari (0)