Milićević čestitao Vidovdan: Srbija je zajednička kuća svih Srba u regionu i dijaspori
Komentari
Ministar bez portfelja u Vladi Srbije Đorđe Milićević čestitao je danas svim građanima Srbije, kao i Srbima u regionu i dijaspori, Vidovdan, koji se obeležava i kao Dan dijaspore i Srba u regionu.
Milićević je naveo da je Vidovdan jedan od najvažnijih dana u istorijskom i duhovnom pamćenju srpskog naroda, navodeći da je to dan koji podseća na zavet, žrtvu, slobodu, veru, dostojanstvo i odgovornost koju imamo prema svojoj državi, svom narodu i budućim generacijama.
"Vidovdan, koji je i Dan dijaspore i Srba u regionu, jeste dan kada se podsećamo ko smo, odakle dolazimo i šta smo dužni da sačuvamo. To je i dan kada posebno mislimo na sve naše ljude koji žive van matice, ali koji pripadaju istom narodu, istoj kulturi, istom jeziku i istoj duhovnoj zajednici", rekao je Milićević, saopšteno je iz njegovog kabineta.
On je dodao da je Srbija zajednička kuća svih Srba, gde god oni živeli.
"Naš narod u regionu i dijaspori nije daleko od Srbije - on je njen živi i neraskidivi deo. Zato je naša obaveza da čuvamo veze sa sunarodnicima, da podržimo očuvanje srpskog jezika, kulture, vere, tradicije i identiteta, posebno među decom i mladima. Vidovdan nas poziva na sabiranje, jedinstvo i odgovornost. Danas je, više nego ikada, važno da budemo složni, da čuvamo jedni druge i da zajedno radimo za Srbiju koja ide napred - snažnu, stabilnu, poštovanu i okrenutu budućnosti", poručio je Milićević.
Svim Srbima u Srbiji, regionu i dijaspori čestita je Vidovdan, sa željom da ih ovaj veliki praznik uvek okuplja oko onoga što je najvažnije - ljubavi prema Srbiji, vernosti svom narodu i odgovornosti prema budućnosti.
Komentari (0)