Mićin: Budžet Novog Sada najveći u istoriji grada
Komentari
Odbornici Skupštine grada Novog Sada razmatraju danas rebalans budžeta, a gradonačelnik Žarko Mićin rekao je na sednici obrazlažući taj predlog da će u gradskoj kasi posle usvajanja rebalansa biti više od 55 milijardi dinara, što je, kako je istakao, najveći budžet u istoriji grada.
On je podsetio da je budžet grada 2020. godine iznosio 17 milijardi dinara i ocenio da gotovo trostruko povećanje pokazuje kontinuitet ulaganja u razvoj i kapitalne projekte.
Mićin je istakao da rebalans predviđa povećanje izdvajanja u svim oblastima, a posebno za obrazovanje, navodeći da će biti obezbeđena sredstva za besplatne udžbenike za oko 33.000 učenika.
Prema njegovim rečima, grad se opredelio da svim đacima obezbedi nove udžbenike kako bi svi imali jednake uslove za školovanje, umesto da deo učenika koristi polovne, a deo nove knjige. Dodao je da je cilj takve odluke da se deci obezbede jednaki uslovi za obrazovanje.
Govoreći o ulaganjima u obrazovanje, Mićin je rekao da je grad promenio način održavanja školskih objekata i da se trenutno istovremeno izvode radovi u 11 škola i vrtića, navodeći da će javnosti uskoro biti predstavljen izveštaj o realizovanim radovima.
Kako je ocenio, centralizacijom održavanja škola unapređeni su uslovi za izvođenje tih radova, a cilj je da svi obrazovni objekti u Novom Sadu budu uređeni po istim standardima. Mićin je najavio i da će, odmah po usvajanju rebalansa budžeta, početi realizacija novih projekata u oblasti vodosnabdevanja, uključujući radove na vodovodnoj mreži u Veterniku.
Istakao je da je gradska vlast u prethodnom periodu izdvojila više od dve milijarde dinara za unapređenje sistema vodosnabdevanja, ocenivši da je reč o istorijskim ulaganjima u tu oblast.
Komentari (0)