Politika

Vučić najavio prve ugovore za fabriku baterija u Inđiji: Investicija 100,5 miliona evra

Komentari
Vučić najavio prve ugovore za fabriku baterija u Inđiji: Investicija 100,5 miliona evra
TANJUG/ JADRANKA ILIĆ - Copyright TANJUG/ JADRANKA ILIĆ

veličina teksta

Aa Aa

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas da će u ponedeljak biti potpisani prvi ugovori za fabriku baterija u Inđiji sa kompanijom Reliance, vredni više od 100 miliona evra.

"Po pozivu predsednika kompanije Mint imamo sastanak u ponedeljak, kao i potpisivanje prvih ugovora za fabriku baterija sa Reliance kompanijom u Inđiji i to je investicija od 100,5 miliona evra", rekao je Vučić tokom otvaranja fabrike humanoidnih robota kompanije Minth u Šapcu.

Naglasio je da je investicija usmerena ka Inđiji zato što investitori u tom mestu žele da naprave kompletan park za razvoj robotičke i dron industrije.

"To im je važno zbog toga što će moći da imaju i dovoljno radne snage iz Beograda i Novog Sada", rekao je predsednik Vučić.

Komentari (0)

Srbija