Fokus

Broj poginulih u požaru u Hongkongu i dalje raste: Najmanje 44 mrtvih, tri osobe uhapšene

Komentari
Broj poginulih u požaru u Hongkongu i dalje raste: Najmanje 44 mrtvih, tri osobe uhapšene
Broj poginulih u požaru u Hongkongu i dalje raste: Najmanje 44 mrtvih, tri osobe uhapšene - Copyright Tanjug/AP/Chan Long Hei

Autor: BBC

26/11/2025

-

23:53

veličina teksta

Aa Aa

Broj žrtava u požaru koji je zahvatio stambeni kompleks u Hongkongu porastao je na 44, a 45 povređenih je u kritičnom stanju, daopštila je danas policija. U saopštenju se navodi da su uhapšene tri osobe starosti između 52 i 68 godina zbog sumnje da su počinili ubistvo iz nehata.

Policija je navela da je primila više prijava o ljudima zarobljenim u najmanje sedam zgrada koje su zahvaćene požarom.

Požar je klasifikovan kao nivo pet – najviši nivo ozbiljnosti u Hongkongu.

Beba i starija žena spašeni su dok noćne spasilačke operacije i dalje traju, prenose lokalni mediji.

Vlada je odala počast 37-godišnjem vatrogascu koji je poginuo u gašenju požara, opisujući ga kao "posvećenog i hrabrog".

Tanjug/AP/Chan Long Hei

 

Požar se proširio na bambusove skele postavljene oko spoljne fasade solitera, a vatrogasci su pokušavali da obuzdaju plamen koristeći merdevine i vodu sa visine.

Tai Po se nalazi u severnom delu Hong Konga, blizu granice sa Šenženom.

Bambusove skele, iako tradicionalne i široko korišćene u Hongkongu, biće postepeno povučene sa javnih projekata iz bezbednosnih razloga, saopštila je vlada ranije ove godine.

Komentari (0)

Svet