Tramp formira novo odeljenje Ministarstva pravde za borbu protiv prevara
Komentari
09/01/2026
-09:57
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa najavila je formiranje novog odeljenja u Ministarstvu pravde koje će se baviti prevarom u zemlji, uključujući prevaru usmerenu na programe savezne vlade, neprofitne organizacije i građane.
Zvaničnici Bele kuće naveli su da će odeljenje voditi istrage, krivična gonjenja i da će sprovoditi mere protiv prevara, a pomoćnik generalnog tužioca biće odgovoran za koordinaciju tih operacija, preneo je Rojters.
Ranije ove nedelje, Trampova administracija je zamrznula više od 10 milijardi dolara federalnih sredstava za brigu o deci i porodičnu pomoć u Kaliforniji, Koloradu, Ilinoisu, Minesoti i Njujorku, navodeći zabrinutost zbog navodnih prevara.
Kritičari tvrde da administracija koristi optužbe za prevare kao politički instrument za ciljanje imigranata i političkih protivnika.
Zagovornici ljudskih prava upozoravaju da Tramp preuveličava izolovane slučajeve i da njegovi postupci predstavljaju prekoračenje saveznih ovlašćenja, naročito prema somalskoj zajednici u Minesoti.
Komentari (0)