Region

Dr Umihanić: Pet pacijenata iz požara u Domu penzionera u izuzetno teškom stanju

Komentari
Dr Umihanić: Pet pacijenata iz požara u Domu penzionera u izuzetno teškom stanju
Dr Umihanić: Pet pacijenata iz požara u Domu penzionera u izuzetno teškom stanju - Copyright Tanjug/AP/BIH/Tuzla

Autor: Tanjug

05/11/2025

-

10:26

veličina teksta

Aa Aa

Direktor UKC Tuzla dr Šekib Umihanić izjavio je da je tokom noći hospitalizovano 20 pacijenata u Klinici za plućne bolesti, među kojima su bila tri policajca i šest vatrogasaca, a ostali su bili korisnici i zaposleni u Domu penzionera Tuzla.

U izjavi za medije, Umihanić je rekao da je nažalost tokom noći jedna pacijentkinja iz Doma penzionera, preminula na Odeljenju za plućne bolesti.

Prema izveštaju Klinike za anesteziologiju i reanimatologiju primljeno je osam pacijenata, od kojih je pet na respiratoru i nalaze se u izuzetno teškom stanju, a jedan je nažalost završio letalnim ishodom.

Kod hospitalizovanih pacijenata dijagnostikovane su inhalacione povrede nastale udisanjem dima, odnosno štetnih produkata sagorevanja.

Trenutno i u Klinici za interne bolesti imamo dva hospitalizirana pacijenta, rekao je Umihanić.

Dodao je da su osoblje i načelnici Klinike za plućne bolesti, Klinike za anesteziju i reanimaciju i Klinike za interne bolesti bili uključeni u proces zbrinjavanja i opservacije navedenih pacijenata.

"Univerzitetski klinički centar Tuzla stavio je na raspolaganje i sve raspoložive kapacitete za hospitalizaciju pacijenata koji su mogli doći zbog pogoršanja svog osnovnog stanja, hroničnih bolesti, komorbiditeta ili eventualno za smeštaj korisnika Doma penzionera Tuzla, ukoliko se proceni da nemaju adekvatan smeštaj za novonastale slučajeve ili kao mogućnost privremenog smeštaja dok se ne iznađe adekvatno rešenje", rekao je Umihanić.

U požaru koji je sinoć izbio u Domu penzionera u Tuzli 11 osoba je smrtno stradalo, a 35 je zatražilo lekarsku pomoć, rekao je gradonačelnik.

Komentari (0)

Evropa