Grad Mostar proglasio vanredno stanje zbog požara na deponiji Uborak
Komentari
Grad Mostar proglasio je vanredno stanje zbog velikog požara koji je jutros izbio na deponiji "Uborak" kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica i organizaciji privremenog odlaganja otpada, izjavio je gradonačelnik Mario Kordić.
On je rekao, nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite, da proglašenje vanrednog stanja omogućava donošenje hitnih naredbi i sprovođenje mera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je reč o organizaciji odlaganja otpada nakon što je deponija "Uborak" pretrpela velika oštećenja, preneo je Klix.ba.
Kordić je istakao da je trenutno požar lokalizovan unutar kruga deponije, kao i da se nije proširio na okolno područje. On je rekao da je požar izazvao ogromnu štetu na deponijskom polju, ali i zabrinutost građana zbog dima koji se nadvio nad gradom.
FirePhoto / Alamy / Profimedia
Kordić je naveo da je požar devastirao lokalitete Buđevci i Uborak i da je izgorela reciklažna hala s kompletnim postrojenjima. Rekao je i da je oštećena oprema na deponiji, a da je zahvaljujući naporima vatrogasaca spasena upravna zgrada.
Kordić je pozvao građane da do daljnjeg ne odlažu komunalni otpad na javne površine da se ne bi dodatno opteretio komunalni sistem. Istovremeno je privrednim subjektima naloženo da reciklažni otpad odvoze na reciklažno dvorište na Bišće Polje, dok je komunalnim preduzećima naložena izrada plana reorganizacije sistema odlaganja otpada.
Komandant Štaba civilne zaštite Hercegovačko-neretvanskog kantona Adil Šuta ocenio je da je reč o ekološkoj katastrofi čije će se sve posledice tek sagledati.
Komentari (0)