Evropa

Rabin pretučen u kafiću u predgrađu Pariza, napadač palestinskog porekla

Komentari
Rabin pretučen u kafiću u predgrađu Pariza, napadač palestinskog porekla
Francuska policija - Copyright profimedia

Autor: Tanjug

06/06/2025

-

22:07

veličina teksta

Aa Aa

Rabin Eli Lemel pretučen je danas u predgrađu Pariza, Neji-sir-Sen, kada ga je napao jedan muškarac dok je sedeo u kafiću i udario ga nekoliko puta stolicom, javila je televizija BFM, pozivajući se na policijske izvore.

Napadač palestinskog porekla je pritvoren, a rabin je zadobio lakše povrede, Rabin je rekao za BFM da je od udarca stolice pao na zemlju i čuo ljude kako viču "zaustavite ga".

Muškarca, koji je pokušao da pobegne, zaustavilo je nekoliko prolaznika i zadržalo ga do dolaska policije.

Tužilaštvo je otvorilo istragu o "teškom nasilju" nakon napada na rabina. BFMTV saznaje da je osumnjičeni palestinskog porekla i da je pritvoren, a da nije moguća njegova deportacija iz humanitarnih razloga.

"On je pritvoren. To je drugi napad na rabina za nedelju dana nakon prvog napada na ulici u Dovilu 30. maja kada su ga napale tri alkoholisane osobe koje su ga udarile u stomak, nanevši mu lakše povrede. Počinioci tog napada još se identifikuju i do sada nije bilo hapšenja", rekao je izvor blizak istrazi za BFMTV.

Francuski ministar unutrašnjih poslova Bruno Retajo najoštrije je osudio antisemitski napad usmeren na rabina.

Komentari (0)

Evropa