Evropa

Tragično kupanje na Korzici: Nemca odnela brzo narastajuća voda u oluji, supruga i deca spaseni

Komentari
Tragično kupanje na Korzici: Nemca odnela brzo narastajuća voda u oluji, supruga i deca spaseni
Tragično kupanje na Korzici: Nemca odnela brzo narastajuća voda u oluji, supruga i deca spaseni - Copyright Pascal POCHARD-CASABIANCA / AFP / Profimedia

Autor: Tanjug

23/10/2025

-

23:16

veličina teksta

Aa Aa

Nemac star 45 godina poginuo je na francuskom ostrvu Korzika nakon što ga je odnela brzo narastajuća voda u oluji, saopštile su danas lokalne vlasti.

"Muškarac se kupao u reci Fango sa suprugom i dve ćerke danas popodne, kada se bujica vode sručila sa obližnjih planina tokom oluje i odnela ih", rekao je prefekt Korzike Mišel Prosik, na televiziji BFM.

Radio Fransinfo je javio da su suprugu (39) i ćerke, stare 9 i 13 godina, izvukli spasioci.

Telo muškarca je pronađeno dva sata kasnije.

Čitavo ostrvo je u narandžastom stanju uzbune, sa udarima vetra do 170 kilometara na sat koji se očekuju večeras i sutra.

Prefekt je rekao da je brodovima naređeno da ostanu na keju širom ostrva i da je 90 odsto svih letova otkazano.

Oluja Benžamen izaziva jake kiše i udare vetra do 80 kilometara na sat duž francuske obale Lamanša i atlantske obale, saopštila je meteorološka služba Meteo Frans.

Narandžasta upozorenja na vremenske nepogode izdata su za nekoliko regiona u petak, uključujući delove Korzike, severne Francuske i obalu Lamanša i mediteransku obalu.

Komentari (0)

Evropa