Pariski Diznilend otvorio zonu posvećenu Zaleđenom kraljevstvu i dve nove atrakcije (FOTO)
Komentari
29/03/2026
-15:25
Pariski Diznilend je svečano otvorio novu zonu posvećenu filmu Frozen ("Zaleđeno kraljevstvo"), kao i dve nove atrakcije.
Novi deo zabavnog parka, koji uključuje novu aveniju, jezero od tri hektara i niz novih sadržaja, označava kreativni zaokret parka Volt Dizni studios, koji je danas preimenovan u Disney Adventure World (Diznijev avanturistički svet), prenosi Figaro.
Najnovije proširenje praktično predstavlja završetak transformacije parka.
Avenija avantura postala je glavna osovina kompleksa, sa više od 1.000 posađenih stabala, paviljonima u stilu ar nuvo, originalnom muzikom i hiljadama svetala koja noću stvaraju posebnu atmosferu.
Zona "Zaleđenog kraljevstva" verno dočarava skandinavsko selo Arendel iz filma, sa bogatim detaljima i scenografijom.
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Pogledaj galeriju
Glavna atrakcija je šestominutna vožnja čamcem kroz svet princeza Ane i Else, sa animatronikom i velikim scenama, koja bi mogla da postane jedna od glavnih atrakcija parka.
Tu se nalazi se i vrteška inspirisana pričom o Zlatokosi, po uzoru na poznate "šolje koje se okreću".
Nova avenija Adventure Way (Avenija avantura), koja pruža pogled ka jezeru i planini iz "Zaleđenog kraljevstva" u daljini, u potpunosti je transformisala prostor koji je ranije bio skučen.
"Način na koji je park redizajniran odražava nove standarde Dizni iskustva", rekao je Toma Mazlum, zadužen za sektor zabavnih parkova u kompaniji Volt Dizni.
On je kazao da posetioci sada mogu da zakorače u svetove Diznija, Marvela i Piksara i dožive sopstvenu avanturu.
Pre osam godina, Diznilend Pariz je pokrenuo investicioni plan vredan dve milijarde evra kako bi transformisao svoj drugi park.
Park Volt Dizni studios, otvoren 2002. godine u vreme finansijskih poteškoća, dugo je patio zbog ograničenog budžeta, sa malim brojem atrakcija i slabijim scenografijama.
Generalni direktor Diznija Bob Iger najavio je početak ulaganja još 2018. godine u Jelisejskoj palati francuskom predsedniku Emanuelu Makronu.
Prva faza realizovana je 2022. godine otvaranjem tematske zone posvećene Marvelovim "Osvetnicima", a potom 2025. i promenom ulazne zone.
Komentari (0)