Evropa

Španska vojska učestvuje u gašenju požara u Uelvi, izgorelo više od 3.600 hektara

Komentari
Španska vojska učestvuje u gašenju požara u Uelvi, izgorelo više od 3.600 hektara
Španska vojska učestvuje u gašenju požara u Uelvi, izgorelo više od 3.600 hektara - Copyright RocíO Ruz / Zuma Press / Profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Španska vojna jedinica za hitne intervencije (UME) uključila se u gašenje velikog požara u španskoj provinciji Uelva, koji je do sada opustošio više od 3.600 hektara, saopštile su lokalne vlasti.

Požar koji je izbio u ponedeljak oblasti Viljanueva de los Kastiljes i dalje je aktivan, a njegovo širenje dodatno su otežali jaki vetrovi, koji su povremeno dostizali brzinu od oko 40 kilometara na sat, navodi se u izveštaju regionalnih službi za vanredne situacije, prenosi RTVE.

U gašenju učestvuje više stotina pripadnika vatrogasnih i civilnih službi, uz podršku UME, dok su vlasti podigle nivo uzbune i aktivirale dodatne resurse zbog rizika od pogoršanja situacije.

MaríA José LóPez / Zuma Press / Profimedia

 

Prema zvaničnim podacima, više od 350 osoba je evakuisano iz ugroženih područja, a oko 256 stanovnika već se vratilo svojim domovima, dok je deo železničkog saobraćaja u regionu i dalje obustavljen iz bezbednosnih razloga.

Lokalne vlasti upozoravaju da bi promena pravca vetra mogla dodatno da zakomplikuje situaciju i dovede do ponovnog širenja vatre na do sada stabilizovanim delovima požarišta.

Komentari (0)

Evropa